Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Prezentacja części do modernizowanego komputera

Prezentacja części do modernizacji komputera. Modernizacja ta będzie podzielona na pewne etapy i będzie przebiegać stopniowo.

Będę wykorzystywał solidną płytę główną, markowy zasilacz, będzie zastosowany dysk SSD na system oraz aplikację. Teraz przechodzimy do oszczędności, w tej chwili wyląduje tam Intel Pentium, G3258 jest to procesor bardzo tani i posiada tylko dwa rdzenie i tylko dwa wątki. Ma jednak jedną wielką zaletę ma odblokowany mnożnik, więc na pewno będzie podkręcany, dlatego użyte zostało dodatkowe chłodzenie SilentiumPC Fera 2. Ostatecznie przewidywany procesor dla tego zestawu to i5 4690K lub nawet i7 4790K. Na chwilę obecną zostanie wykorzystana stara obudowa oraz stara karta graficzna Nvidia GT240, w późniejszym czasie te elementy również zostaną wymienione, a na jakie to się jeszcze okaże. Poniżej pełny opis części

- Zasilacz Corsair CX500M 
- Płyta główna ASUS MAXIMUS VII RENGER LGA1150
- Procesor Intel Pentium G3258 (w późniejszym czasie wymiana)
- HyperX FURY black 4GB
- Dysk SSD Toshiba Q Series PRO
- Dysk Twardy HDD 250 GB (w późniejszym czasie wymiana)
- Karta Grafiki Gainward Nvidia GT240 (w późniejszym czasie wymiana)
- Obudowa Tracer Snake TRO-222 PFC (w późniejszym czasie wymiana)

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież